Haber

Adana’daki depremde polis kardeşini kaybeden Soner Duran: ‘Unutulmak kötü bir şey’

Adana’daki depremde polis kardeşini kaybeden Soner Duran, “Unutulmak kötü bir şey. Acınızla baş başa bırakıyorlar. İnsanların hiçbir şey olmamış gibi davranması çok zor.”

Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan Duran ailesi, depremin ardından Fatih Sultan Mehmet’teki depremde kaybettikleri çocukları Polis Memuru Halil Duran ve gelinleri Büşra Duran’ın acısını yaşıyor. İslahiye ilçesi Cevdet Paşa Mahallesi 73. Sokak’taki apartman sanki dün gibi. Kahramanmaraş ve kent merkezinde 6 Şubat’ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından çocuklarını kaybetmenin acısını dün gibi hisseden aile, kardeşleri ve anneleriyle birlikte yaralarını sarmaya çalışıyor.

“Aynı acıyı dün gibi yaşıyorum”

Anne Nuran Duran, “Depremden bir hafta önce yanıma geldiler. Pazartesi sabah 7’de işe gidecekti ama enkaz altında kaldı. 4’üncü katta oturuyorlardı. Depremden hemen sonra aradık. Oğluma ve gelinime ulaşamadım. Sonra binalarının yıkılmadığını söylediler. Sonra da enkaz altında kaldılar. “Haberi geldi. Enkazdan bir hafta sonra cansız bedenleri bulundu. Çok büyük bir dert, tarif edilemez bir acı. Gün doğana kadar bunu bilmiyorduk. Aynı acıyı sanki dünmüş gibi yaşıyorum. Allah herkese sabır versin. Analar babalar ağlamasın ama ağlıyorlar. Her depremde aynı kaygıyı yaşıyorum” dedi.

“İnsanların hiçbir şey olmamış gibi davranması zor.”

Kardeşini kaybeden Soner Duran, şunları söyledi: “Konuşacak bir şey var ama konuşmaya gücüm yok. Bazı şeyler anlatılmıyor. Anlatsam bile ne kadar anlaşılırım? Depremden sonra” , Etrafıma bakıyorum çok çabuk unutulmuş. 2-3 gün sonra insanlar rutin hayatlarına dönmeye başladı. İnsanlar unutmaya çok yatkın.” “Ateş sadece düştüğü yeri yakar. Unutulmak çok kötü bir şeydir. Acınızla baş başa bırakırlar insanı. Hiçbir şey olmamış gibi davranmak insana zordur. Bu beni çok üzüyor. Duygular ve hisler bunu yapamaz.” Şu anda kelimelere dökülemez” diyerek yaşadıkları acıyı aktardı.

Depremin ardından enkaz altından çıkardıkları albümdeki fotoğraflarda teselli bulan Duran ailesi, bu acının bir daha yaşanmamasını umut etti. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu