Haber

AK Parti Sözcüsü: PKK’lıların AİHM binasına girmesi güvenlik zafiyetini ortaya koyuyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “PKK bağlantılı oluşumların bu cüretinin, bölücü terör örgütü PKK bağlantılı şahısların Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) zorla girerek terör propagandası yapmaya çalışması nedeniyledir. bina, ilgili ülkelerdeki güvenlik birimlerinin insan hakları düzenini koruma konusundaki zayıflığını ve en basit tabiriyle onun uçarılığını gözler önüne sermektedir.” değerlendirmesini yaptı.

Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, PKK terör örgütüne bağlı kişilerin AİHM binasına girerek örgütün sembolleriyle terör propagandası yapmaya kalkışmasının trajik bir olay olduğunu belirterek, “PKK bağlantılı oluşumların bu cüretkarlığı. ilgili ülkelerdeki güvenlik birimlerinin insan hakları düzenini koruma konusundaki zafiyetini ve en basit tabirle havailiğini ortaya koymaktadır.” sözünü kullandı.

Terör örgütü yandaşlarının bu eylemini kınadığını, buna teşvik eden uçarı tavrın münferit bir olay olmadığını, teröre müsamaha gösterilmesinin vahim bir sonucu olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

“İlgili ülkelerin kamu yetkililerini kamu düzeni ve güvenliği açısından vahim duruma müdahale etmeye davet ediyoruz. Bu vesileyle Avrupalı ​​müttefiklerimizi bir kez daha PKK’ya yer açan bataklık ortamını kurutmaya davet ediyoruz. Terörizm” insanlığın temel değerlerini ve Avrupa bedellerini tehdit eden ortak bir tehdittir” dedi. Bu, ortak tehdide karşı çaba, kararlılık ve ciddiyet gerektiren bir mücadeledir. Avrupalı ​​ortaklarımızın terörle mücadeledeki performansı giderek zayıflıyor. Bu, demokratik değerleri savunmasız bırakıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu