Haber

Altaylı, İmamoğlu ile görüşmesini şöyle anlattı: Yeni parti kurma gibi bir düşüncemiz yok.

Gazeteci Fatih Altaylı, önceki gün Twitter hesabından “Dört isimden hangisini CHP Genel Başkanı olarak görmek isterdiniz?” Anketin sonuçları hakkında internet sitesinde açıklama yaptı.

Anket sonuçlarını paylaşan Altaylı, “Burada isimler 4 farklı anlayışı ve yaklaşımı temsil ediyordu. Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu arasında seçim yapan 586 bin 336 kişiden yüzde 63’ü ‘Ekrem İmamoğlu’ oldu. yüzde 13’ü ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ dedi.Özgür Özel ve Canan Kaftancıoğlu diyenlerin her biri yüzde 12’ydi.

‘İMAMOĞLU YENİ BİR PARTİ KURMAYACAK’

Anket sonuçlanmadan önce İmamoğlu ile görüştüğünü belirten Altaylı, şunları yazdı:

“Ekrem Bey, değişim konusunda daha önce söylediklerinin arkasında olduğunu ve fikrinin değişmediğini söyledi. Hızlı bir şekilde partideki herkesle istişare ettiğini, herkesin değişim için ne yapılması gerektiğini araştırdığını söyledi. CHP daha güçlü.

Ancak görebildiğim kadarıyla telaşlanmaya niyeti yoktu. Sürecin kimseyi kırmadan, incitmeden yürütülmesinden yanaydı. Aciliyeti yoktu. CHP’nin genel başkanı olamayacağını anlarsa yeni bir parti kurmayı aklından bile geçirmezdi. Sıradan, bu benim izlenimim.”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu