Haber

Azerbaycan ve Ermenistan’dan karşılıklı ‘ateşkesi bozdukları’ suçlaması

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Ermenistan’dan açılan ateş sonucu sınırda nöbet tutan bir Azerbaycan askerinin yaralandığını duyurdu. Azerbaycan Devlet Sınır Teşkilatı’ndan yapılan açıklamada, Zengilan vilayetinin Kollukışlak köyü istikametindeki Azerbaycan mevzilerine, Kafan vilayetinin Nerkin-And köyü istikametindeki Ermeni mevzilerinden ateş açıldığı belirtildi.

Açıklamada, çıkan yangın sonucu Azerbaycan Devlet Sınır Teşkilatı’na bağlı bir askerin yaralandığı, yaralı askerin ise helikopterle hastaneye tahliye edildiği belirtildi.

ERMENİSTAN: 2 ASKER ÖLDÜ

Ermenistan, Azerbaycan ordusunu bu sabah Ermeni mevzilerine ateş açmakla suçladı. Ermenistan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Azerbaycan ordu birlikleri 13 Şubat günü saat 05.30’dan itibaren Nerkin Kend yakınlarında bulunan Ermeni mevzilerine ateş açtı.” kullanılmış. Bakanlık, Nerkin Kend köyü yakınlarında 2 askerin hayatını kaybettiğini, çok sayıda askerin de yaralandığını bildirdi.

Bunun üzerine Bakü, sınır muhafızlarının Ermenistan’ın ‘provokasyonuna’ yanıt olarak misilleme operasyonu düzenlediğini bildirdi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu