Haber

Bahçeli’den Anayasa Mahkemesi çıkışı!

ANKARA (İGFA)– MHP Lideri Devlet Bahçeli, 2024 yerel seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli, Millet İttifakı’nın kayıp yıllarının 31 Mart’ta sona ereceğini, merkezi hükümet ile yerel yönetimlerin tek ses, tek yürek olacağını ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nı evine göndereceklerini belirtti.

Güçlü yasama ve kararlı yönetimden yana olduklarını belirten Bahçeli, yönetimde birlik ve beraberlik anlayışına sahip olduklarını belirterek, “MHP varsa, Cumhur İttifakı varsa elbette umut da vardır, duruş da vardır” dedi. ve ulusal özlemlere ulaşmak mümkün olacaktır.” Bahçeli, amaçlarının bölünmeden yerel güç olmak olduğunu söyledi.

Bahçeli, dünya gündemine ilişkin değerlendirmelerde de bulundu.

“Netenyahu Lahey’de yargılanmalı” diyen Bahçeli, “Herkes sessiz kalsa da biz sessiz kalmayacağız. Zalime ‘zalim’ diyeceğiz.”

YÜKSEK MAHKEME’DEN ANAYASA MAHKEMESİNE ADIM

Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’ne yönelik adımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi’ne yönelik adımı hakkında şunları söyledi: “Yargıtay görevinin gereğini yaptı. Anayasa Mahkemesi ile Anayasa Mahkemesi arasındaki yüzleşme Hata ilanına yol açan Yüksek Mahkeme, bir devlet krizi değil, durumu bu şekilde görmek isteyenlerin sefil bir uydurmasıdır.” “Gazi Meclisi Anayasa Mahkemesi’nin vesayeti altında değildir” dedi.

Bahçeli, Anayasa Mahkemesi ile Yargıtay arasındaki sürecin bir devlet ya da rejim krizi olmadığını belirterek, “Bunu bu şekilde sunmak isteyen siyasi partilerin sefil uydurmaları ve yanılgılarıdır. Kriz bekleyenler yalayacak” ellerinde ve coşkuları izlerinde kalacak.”

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin görevini eksiksiz yerine getirdiğini belirten Bahçeli, “Yargıya saygı zorunludur. Bu kararın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde verilmesi gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu