Yaşam

‘Bir Zamanlar Gelecekte: 2121’ filmine Avustralya ve İtalya’dan ödül

Yönetmenliğini Serpil Altın’ın yaptığı “Bir Zamanlar Gelecekte: 2121” bilim kurgu filmi, Avustralya’da düzenlenen 4. Sidney Bilim Kurgu Sinema Festivali’nde Ron Cobb En İyi Sinema Ödülü’nü aldı. Serpil Altın, İtalya’da düzenlenen, Avrupa’nın Sundance Film Festivali olarak bilinen 6. Not Film Festivali’nde En İyi Yönetmen Ödülü’ne layık görüldü.

Yönetmenliğini ve senaryosunu Serpil Altın’ın üstlendiği, yapımcılığını ve senaristliğini Korhan Uğur’un üstlendiği filmin kadrosunda Selen Öztürk, Çağdaş Onur Öztürk, Ayşenil Şamlıoğlu ve Sukeyna Kılıç yer alıyor.

Filmin konusu şu şekilde:

“Gelecekte iklim krizi ve kıtlık yüzünden dünya yaşanmaz hale gelecek. “Kıtlık Kanunları” uyarınca sisteme getirilen yeni yaşamın karşılığında eski neslin yok edilmesi gerekmektedir. “Bu sistemde yaşayan ailenin hayatı yeni bebek haberiyle değişir.”

“Bir Zamanlar Gelecekte: 2121” ayrıca geçtiğimiz aylarda ABD’de düzenlenen 19. Phoenix Uluslararası Korku ve Bilim Kurgu Sinema Festivali’nde En İyi Bilim Kurgu Sineması, 23. Londra Uluslararası Film Festivali’nde ise En İyi Bilim Kurgu Sineması ödüllerine layık görüldü. Bilim Kurgu ve Fantastik Sinema Festivali İngiltere’de düzenlendi. İtalya’da düzenlenen 7. Uluslararası Cinema d’iDEA Kadın Yönetmenler Festivali’nde En İyi Uzun Metraj Bilim Kurgu ve En İyi Sinema ödüllerini alırken, sinemanın kadın oyuncusu Selen Öztürk de En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

bozyazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu