Yaşam

Bu sese dikkat!

İSTANBUL (İGFA) – Cümbüş ve müzik dünyasında trendleri belirleyen isimlerin ünlü bağlantıcı Özgür Aras‘ın prodüktörlüğünde hazırlanan albüm için Serdar Cosgun, ‘Seçtiğim şarkılarım dünyayı nasıl deneyimlediğime dair birer resim gibi” dedi. Serdar Coşgun‘un “Benden” adını verdiği projesinin ilk şarkısı söz ve müziği Sezen Aksu‘ya düzenlemesi Fırat Özbaydar‘a ait “Delidir” listelerde hayli iddialı olacak.

Serdar Coşgun, ‘Arabesk müzik, ‘minibüsçü şarkıları’ olarak bilindi. Seveni, dinleyeni çoktu ancak reaksiyon göstereni de fazlaydı. Hatta bir kesim, arabesk müzik dinleyenlere dudak büküp onları ‘ikinci sınıf vatandaş’ yerine koydular. Birçok dijital müzik platformuna bakıldığında arabesk müziğin yine yayılmasında genç temsilcilerinin büyük katkıyı sağlayanlar isimler oldu. Bende kendi şeklim ve yorumumla benim üzere birçok insanın kalbine dokunan müzikleri bir ortaya getirdim. Bu müziklerin hepsinin gerisinde bir öyküsü var ancak ekseriyetle bunlar büsbütün yanlışsız ya da yanlış olan öbür bir şeyin biçimini almış durumdalar’ dedi.

Fotoğraflarını Lara Sayılgan çektiği Serdar Coşgun’un “Benden…” ismini verdiği proje albümü Alim İmal etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini alacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu