Ekonomi

Caddebostan’da satılık konutların metrekare fiyatı 90 bin TL’yi geçti

Londra Türkiye İcra Kurulu Başkanı Mesut Finger, yabancı yatırımcıların bu bölgelere gösterdiği ilgiye ilişkin değerlendirmelerde bulundu ve gayrimenkul yatırımcılarına değerli tavsiyelerde bulundu.

Mesut Finger, İstanbul’un eşsiz coğrafi konumu, zengin tarihi mirası ve her geçen gün artan nüfusu ile gayrimenkul yatırımcıları için cazip bir pazar olduğunu vurguladı. Aynı zamanda şehrin Anadolu Yakası’ndaki hızlı gelişimi, modern altyapı çalışmaları ve ulaşım imkanlarının sürekli iyileştirilmesinin de bölgeye olan ilgiyi arttırdığına dikkat çekti.

Bağdat Caddesi’nin lüks mağazaları, restoranları, kafeleri ve yeşil alanlarıyla tanınan prestijli bir bölge olduğunu ifade eden Finger, bu bölgedeki yüksek yaşam kalitesinin yatırımcıları cezbettiğini ifade etti. Anadolu Yakası’nın diğer ilçelerinde de benzer bir ilginin olduğunu ve kentsel dönüşümün ivme kazanmasıyla birlikte bu bölgelerde ağırlıklı olarak çağdaş konut projelerinin geliştirildiğini söyledi.

Mesut Finger, yabancı yatırımcıların son dönemde İstanbul Anadolu Yakası ve Bağdat Caddesi’ne artan ilgisinin altını çizdi. Türkiye’nin ekonomik ve kültürel bir çekim merkezi olması, yabancı yatırımcıları bu bölgede gayrimenkule yönlendiren önemli etkenlerden biri olmuştur. Özellikle Arap ve Avrupalı ​​yatırımcıların İstanbul’daki konut ve ticari gayrimenkul yatırımlarına yönelik artan taleplerine dikkat çekti.

Emlak piyasasında son 1 yılda yaşanan değişimler incelendiğinde, Caddebostan’da yatırımcının ilgi gösterdiği konumlardan biri olan satılık konutların metrekare fiyatlarında yüzde 50’ye varan artış görüldü. bölge. Bu durumu Suadiye’de yüzde 60’a, Feneryolu’nda yüzde 75’e varan zamlar izledi. Metrekare fiyatlarına Feneryolu’nda ortalama 70 bin TL, Suadiye’de 80 bin TL ve Caddebostan’da yaklaşık 90 bin TL artışların yansımaları görüldü. Körfez ülkeleri ve İran’dan bölgeye yatırımcı ilgisinin artarak devam etmesi bekleniyor.

Mesut Finger, gelişmekte olan piyasada doğru adımlar atmak için gayrimenkul yatırımcılarına değerli tavsiyelerde bulundu:

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu