Haber

Cengiz Holding’ten Adıyaman’a prefabrik şehir

ADIYAMAN (İGFA) –Cengiz Holding, Adıyaman’da bin 250 kişilik prefabrik şehir üretimine başlarken, ilki 6 Şubat sabahı Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili olumsuz etkileyen deprem nedeniyle yardım çalışmaları aralıksız devam etti.

Mart ayının ikinci yarısında tamamlanması planlanan kentte 100 adet konteyner ve 120 adet prefabrik yapı, sosyalleşme alanları, çocuk oyun alanları ve kafeterya bulunacak.

Adıyaman’da 40 bin metrekare alan üzerine kurulan prefabrik kent, büyüklükleri 21 metrekare ile 36 metrekare arasında değişen yapılardan oluşacak. 1+1 daire şeklinde tasarlanan binalar banyo, tuvalet ve mutfak şeklinde ihtiyaca cevap verecek. Önümüzdeki hafta itibari ile afetzedelerin etap etap yerleşmeye başlayacağı binalar Mart ayının ikinci yarısında tamamlanacak.

İLK GÜNDEN İTİBAREN SAHADA

Grup şirketleri Eti Bakır, Eti Alüminyum, Cengiz Power, Cengiz İnşaat ve iştirakleri Kalehan Power, İGA, Boğaziçi Elektrik Dağıtım (BEDAŞ), Çamlıbel Elektrik Dağıtım (ÇEDAŞ), Akdeniz Elektrik Dağıtım (AEDAŞ) ve Meram Elektrik Dağıtım (MEDAŞ) Cengiz Holding Maden işletmelerinde çalıştığı günden bu yana uzman ekipleri ve iş makineleriyle arama kurtarma çalışmalarına temel oluşturan , AFAD’ın duyurduğu ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu 90 TIR’ı deprem bölgesine ulaştırdı.

Depremin ilk haftasından bu yana Gaziantep, Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş’ta kurulan 5 bin kişilik yemek çadırlarında her gün 20 bin kişiye sıcak yemek dağıtan şirket, İslahiye ve Hatay’dan da 2 ekmek fabrikasına destek verdi. AFAD ve AHBAP’a 3 milyar lira nakdi katkı sağlayan Cengiz Holding, makine alımı yaparak kurmaya başladığı çadırlarla geçici barınma ihtiyacına çözüm bulmaya çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu