Haber

CHP Milletvekili AKP’li Bakan’ın Dağıttığı Zeytinyağını Sorguladı

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez’e TBMM’de milletvekillerine dağıttığı zeytinyağı hakkında, “Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak, Meclis salonlarına dağıttığınız zeytinyağını hangi yollardan temin ettiniz?Dağıttığınız zeytinyağının faturası var mı?Yoksa irsaliyesi var mı?Türkiye’nin gözü Akbelen’de ağaçların kesilmesindeyken, ‘Öyle mi’ diye sordu. Maden bölgelerine gönderdiğiniz bu zeytinyağı rüşvet mi?”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez’in milletvekillerine zeytinyağı dağıtmasına ilişkin bugün resmi Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Kasap, Dönmez’e milletvekillerine dağıttığı zeytinyağının faturası veya irsaliyesi olup olmadığını sordu. Kasap, yaptığı açıklamayla Dönmez’e şu soruları da sordu:

“DAĞITTIĞINIZ ZEYTİNYAĞLARIN FATURASI VEYA SEVKİYATI VAR MI?”

Eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve AKP Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, dün “Akbelen” gündemiyle TBMM Genel Kurulu’nun olağanüstü toplantısında Manisa’da yapımı tamamlanan maden sahalarına dikilen zeytin ağaçlarından elde etti. TKİ’nin Ege Linyit İşletmesi’ne bağlı Soma, meclise 250 ml zeytinyağı gönderdi.

TKİ’nin faaliyet alanı içinde zeytinyağı satışı var mı?

Eski Enerji ve Maliye Bakanı olarak Meclis’e dağıttığınız zeytinyağını hangi yollardan temin ettiniz?

Dağıttığınız zeytinyağlarının faturası veya irsaliyesi var mı? Bu fatura ve irsaliyeyi kamuoyu ile paylaşır mısınız?

Milletimiz zeytinyağı alamazken, devlet gücüyle ihtiyaç sahibi olmayan milletvekillerimize bu zeytinyağını dağıtmak etik midir?

Türkiye’nin gözü Akbelen’deki ağaçların kesilmesindeyken, “Maden sahalarına atıfta bulunarak gönderdiğiniz bu zeytinyağı rüşvet değil mi?”

habercekerek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu