Haber

CHP’li Pınar Uzun: “Pedofili suçuna göz yuman, dolandırıcılık ortaya çıkınca endişelenen nüfuzlu sapıklara sahip çıkan anlayışı yağdıracağız”

CHP Parti Meclis (PM) Üyesi Pınar Uzun, İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in 6 yaşındayken ‘kızını imam nikahı ile evlendirdiğini’ belirterek, “Göz yuman nüfuzlu sapıklara sahip çıkan anlayış” pedofili kabahatleri ve aldatmaca ortaya çıkınca endişeleniyorlar: “Üzerine ateş yağdıracağız. Söz konusu çocuklar ise masaya yumruğumuzla vurmakla yetinmeyiz, masayı dağıtırız” dedi.

İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in, kızını 6 yaşındayken ‘imam nikahıyla nikahlamasına’ tepkiler sürüyor.

CHP Milletvekili Pınar Uzun, “Pedofili suçuna göz yuman ve aldatmaca ortaya çıkınca endişelenen etkili sapıklara sahip çıkan anlayışa ateş edeceğiz. Söz konusu çocuklarsa biz olmayacağız.” Yumruğumuzu masaya vurmakla yetinip masayı dağıtacağız. Bundan daha önemli bir görevimiz yok” dedi.

“ETKİLENEN KİŞİLERİ KORUYAN ANLAYIŞA ATEŞ YAKALAYACAĞIZ”

Uzun, yaptığı yazılı açıklamada, 6 yaşında ‘imam nikahlı kız nikahına’ tepki gösterdi:

“Bir küçüğün irade sahibi olabileceğini söyleme cüretini gösteren mezhep ve cemaatler eliyle çocuklara yönelik insan kabahatleri, cinsel istismar ve tecavüz suçları bugün sürpriz değil. gizli olduğu kadar ortaya çıkan skandalların da derin tarihi.

Her türlü köhne ve sapkın fikirlerin yuvası haline gelen tarikatların, devlet otoritesinde elde ettikleri güçle çocuk sömürüsünün normalleştirilmesine karşı bir isyan halindeyiz.

Kendi kendini efendi tayin edenlerin ve onların müritlerinin sığınak alanları olan tarikat ve cemaatler bu ülkenin gerçeği olamaz, maharetleri ortadadır.

Pedofiliye göz yuman ve aldatmaca ortaya çıktığında endişelenen nüfuzlu sapıklara sahip çıkan anlayışın üzerine ateş ve yağmur olacağız. Yumruğumuzu masaya vurmakla yetinmeyeceğiz, o masayı yerle bir edeceğiz.

Çocukları onarılamaz travmalardan koruma yükümlülüğümüzden daha önemli bir görevimiz yok. Laikliğin çocukların bugünü ve geleceği için hayati değeri bir kez daha karşımıza çıkıyor. En savunmasız yaşlarında, onları her türlü şiddetten koruyacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu