Haber

Cumhurbaşkanı Altay Polis Teşkilatının 178. Yıldönümünü Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Polis Teşkilatı’nın ve Polis Haftası’nın 178. kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, üstün bir görev bilinciyle her olayda sorumluluk üstlenen polis güçlerine teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Polis Teşkilatının 178. kuruluş yıldönümü ve Polis Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Türk Polis Teşkilatımızın kahraman mensupları 178 yıldır can ve mal güvenliğini sağlamış, ülkemizde barış ve inanç ortamının oluşmasını sağlamıştır.

Görevlerini büyük bir özveri ve meslek aşkıyla yerine getirerek, bu uğurda çok çalışarak; Yeri geldiğinde aziz milletimiz için şehitlik mertebesine yükselen ve gazilik şerefine eren kahraman polislerimizin gönlümüzdeki yeri ayrıdır.

6 Şubat depremlerinden sonra şahit olduk ki; Polisimiz ve tüm güvenlik güçlerimiz gece gündüz demeden özverili çalışmaları ile vatandaşlarımızın enkazdan kurtarılması ve yaraların sarılmasında büyük katkı sağlamıştır.

Her zaman yüreklerinde yanan vatan ateşi ve millet sevgisiyle hareket eden, üstün görev bilinciyle yaşadıkları her olayda sorumluluk üstlenen kahraman Türk Polis Teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum. bayrağımızın dalgalandığı her yerde vatandaşlarımızın can güvenliği için fedakarlıklar yapacağız. Tanrı onları korusun.

Görevlerinin başında şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve esenlikler diliyorum.

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 178. yıl dönümünü kutluyor, ülkemizin dört bir yanında görev yapan güvenlik güçlerimize başarılar diliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu