Haber

Eski nişanlısını öldüren Fatma: Tetiği nasıl çektiğimi bilmiyorum

TOKAT’ta, eski nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız’ı (27) tabancayla öldürüp kız arkadaşı ED’yi (25) yaraladığı iddiasıyla tutuklanan Fatma Güngör’ün (26) yargılanmasına başlandı. Duruşmada silahı intihar niyetiyle aldığını öne süren Güngör, “‘Ahmet’ diye bağırdım. Hareket edince tabancayı doğrulttum. Tetiğe nasıl bastığımı bilmiyorum. Gördüğümde yerde yattığını öğrenince vurulduğunu anladım.”

Olay, 2 Ağustos’ta Çeçenistan Caddesi Tokat Gaziosmanpaşa Hastane kavşağı yakınında meydana geldi. Fatma Güngör, bir yıl önce ayrıldığı nişanlısı Ahmet Batuhan Yıldız’ın işlettiği tütün dükkanına gitti. Ahmet Batuhan Yıldız’ı kız arkadaşı ED ile gören Güngör, iddiaya göre üzerinde taşıdığı silahı çekerek arka arkaya ateş etti. Yıldız ve ED kanlar içinde kaldı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Ahmet Batuhan Yıldız, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. ED, Tokat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

SİLAH POLİTİKALARI Firar eden Fatma Güngör polis tarafından kısa sürede yakalanarak tutuklandı. Güngör’ün, olayda kullandığı silahı polis memuru İlyas Özalp’ın ziyarete gittiği Tokat’taki konutundan gizlice aldığı belirlendi. Güngör hakkında Tokat Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı. Davanın ilk duruşması yapılırken, Fatma Güngör, Ahmet Batuhan Yıldız’ın ailesi ile avukatı ve polis memuru İlyas Özalp salondaydı. Duruşmada savunmasını yapan sanık Fatma Güngör, “Olay günü arkadaşım Ahmet Urfalı ile arkadaşı polis İlyas Özalp’in evine kahvaltı için gittik. Kahvaltının ardından İlyas evden ayrıldı. Rezidans işleri olduğunu söyledi evden çıkarken silahı masanın üzerindeydi 1 saat sonra eve geldiğinde çay demlemiştik kurabiye almasını istedik İlyas markete gitti. daha önce iki kez intihar ettim çünkü o sırada akıl hastasıydım intihar etmek için yatak odasındaki tabancayı gizlice alıp çantama koydum daha sonra annem aradı evden çıktık annem beni bekliyordu Niksar yolu kavşağında.O sırada eski nişanlım Ahmet motosikletle yanımdan geçti.Onun önünde ders vermek için intihar etmek istedim.Ahmet’i aradım.Dükkanda mısın diye sordum. ?’ 5 dk sonra dükkândaydı olur dedi dükkânın önüne gittim canlı yayında ahmet ve kız arkadaşı ED’yi yan yana görünce ne dediğimi hatırladım “ahmed” diye bağırdım. hareket ettim tabancayı doğrulttum tetiğe nasıl basacağımı bilmiyorum yerde yatarken görünce vurulduğunu anladım sonra tamponla üzerimi kapattım sonra polis gelip beni aldı Öldürmek isteseydim gündüz yapmazdım, gece yapardım, çok üzgünüm” dedi.

Mahkeme heyeti, ifadelerin ardından sanık Fatma Güngör’ün tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 17 Şubat 2023’e erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu