Haber

Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman’da eğitici kar tatili

GAZİANTEP, Şanlıurfa ve Adıyaman’da yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verilecek.

Kar yağışı nedeniyle günlük hayatın olumsuz etkilendiği Gaziantep ve Adıyaman’da okulların tatil edildiği açıklandı. Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Gaziantep’te yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazartesi günü tüm eğitim kurumları ve rehabilitasyon merkezleri bir gün süreyle kapatıldı. Engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayılacak. Kartopu oynayın” ve kitap oku.”

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada, kentte eğitime bir gün ara verildiği belirtilerek, “Kar yağışı nedeniyle her türlü resmi-özel örgün (okul öncesi, ilkokul, ortaokul, ortaokul) İl genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okul, lise) ve yaygın eğitim kurumları 6 Şubat 2023 Pazartesi günü tatil edilmiştir. Engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacaktır.

Adıyaman Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 1 gün ara verildiği duyurularak, “Yoğun kar yağışının ilimiz genelinde devam edeceği değerlendirildiği için, meydana gelen buzlanma dikkate alınarak ilimiz genelinde devam edeceği değerlendirilmektedir. yollarda meydana gelebilecek kazalar ve ulaşımda meydana gelebilecek aksilikler için ilimiz genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda 6 Şubat Pazartesi günü eğitime başlanacaktır.1 gün süre verilmektedir.Ayrıca kamuda görev yapan engelli ve hamile kamu çalışanlarına da aynı gün idari izinli sayılırlar.

balcova-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu