Ekonomi

Merkez Bankası’nda çalışan Gizem Uzuner görevden alındı

Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığı’na atanan Hafize Gaye Erkan, bankadaki ilk görev değişikliğine imza attı.

Sözcü’nün haberine göre, Bankanın İrtibat ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner’in görevden alındığı öğrenildi. Şimdi Uzuner’in kurumda kalıp kalmayacağı belli değil.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kararıyla 9 Haziran’da TCMB Başkanlığı’na atanan Erkan, görevi Şahap Kavcıoğlu’ndan devraldı.

GİZEM UZUNER KİMDİR?

Gizem Uzuner, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitiminin bir bölümünü Sofya’daki MT&M College’da okudu.

Yüksek lisansını Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansal Ekonomi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Amerika ve Yunanistan’da çeşitli şirketlerin finans departmanlarında çalıştı. Türkiye’de Gedik Yatırım Holding’in Kaldıraçlı İşlemler Bölümü’nde ve Dayanak Menkul Değerler Araştırma Bölümü’nde çalıştı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun izni ile, o.

Kariyerine 2015 yılında ekibe katıldığı Bloomberg HT’de Araştırma Müdürü olarak devam etti. 2022 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası İrtibat ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu