Haber

Meteoroloji’den fırtına ve sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre, ülke parçalı ve parçalı bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Antalya ve Isparta çevreleri ile Hatay’ın güney çevreleri sağanak ve sağanak, Erzincan ve Dersim daireler karla karışık ve karlı. geçmesi bekleniyor.

Rüzgar genellikle güney ve güneydoğu, Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmara ve Ege’nin güney ve güneybatısında, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’da kuvvetli, ve yer yer fırtına şeklinde (60-90 km/sa) esmesi bekleniyor. Marmara’nın batısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiği için ağaç ve direk devrilmesi, çatının uçması gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. soba ve doğalgaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalar. .

Yağışların Balıkesir’in batı kıyı ilçelerinde (Edremit, Ayvalık, Burhaniye, Havran) yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, ani sel, sel, yıldırım ve ulaşım aksamaları gibi aksiliklere karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. ve Gömeç). (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu