Haber

Şehit Polis Nefize Çetin Özsoy, Edirne’deki kabri başında anıldı

Mardin’in Midyat ilçesinde PKK’lı teröristlerin Emniyet Müdürlüğü’ne düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy, memleketi Edirne’deki kabri başında anıldı.

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne 2016 yılında PKK’lı teröristlerin bombalı araçla düzenlediği saldırıda şehit olan polis memuru Nefize Çetin Özsoy, ölümünün 7. yılında memleketi Edirne’de kabri başında anıldı. Yenişehir Mezarlığı’nda düzenlenen anmaya Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, şehidin annesi Hafize ve babası Süleyman Çetin, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri, polis ve asker çalışanları ile vatandaşlar katıldı. Şehitler Mezarlığı.

Programda, şehit Nefize Çetin Özsoy’un kabri başında Kur’an-ı Kerim ve dualar okundu. Özsoy’un mezarına karanfiller bırakılırken düzenlenen anma töreninde konuşan Vali Kırbıyık, ‘Şehit Nefize Çetin Özsoy kardeşimize Allah’tan rahmet dileriz. Bu sadece düne ait bir çaba değil. Terörle mücadelede, güvenliğin sağlanmasında ve sınırların korunmasında bu çaba her gün devam etmektedir. Bazen günlük hayatımızda bunu fark etmeyiz. Ama canını ortaya koyan binlerce kahramanımız, aslına nazaran 7 gün 24 saat emeklerine devam ediyor. Sınır kenti Edirne’deyiz, hatta şu an itibariyle sınır hatlarının korunması ve ülkemizin çıkarları için gece gündüz demeden çalışan Mehmetçiklerimiz var. Bu şehrin güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışan polis ve jandarma arkadaşlarımız var. Tanrı hepsini kutsasın. Üzerimize düşen şehitlerimizin hatıraları önünde saygıyla eğilmek” dedi. bizim için bir tesellidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu