Haber

Son Dakika: Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım: Cumhurbaşkanlığına kimse aday değilse ben adayım

Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Aziz Yıldırım, genel kurulda mevcut başkan Ali Koç’un sözlerine yanıt verdi. Yıldırım, düzenlediği basın toplantısında, aday gösterilmediği takdirde cumhurbaşkanlığı için kendisini aday göstereceğini duyurdu.

“KİMSE GİTMEZSE BEN HİÇBİRİM”

Aziz Yıldırım yaptığı açıklamada, “2024 seçimlerinde adayların çıkması lazım. Fenerbahçe lidersiz olmaz, kalamaz. 50 bin kongre üyesi var. Bunlardan en az 15 bini lider adayı çıkabilir. ‘Benden başka aday olmaz’ diyerek yürümek yanlıştır.Cemaat tehdit edilemez.Bu cemaat büyüktür ve ummadığın zaman o büyüklüğü gösterir.Ali Bey ya kongre topla da al. güvenoyu verin ya da kapatın bu konuyu.’Aday ben yaparım’ jestlerini bırakın.Çıkan çıkmazsa ben adayım.Bunu böyle bilin.Fenerbahçe’yi de kendinizi de küçültüyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

“BU KULÜBÜNE BU GİREMEZ”

FETÖ’cüler, öğretmenler, Fenerbahçe’den maddi çıkarı olanlar aday olursa ben de aday olurum. Bu kulübe girmelerine izin verilmiyor. Burada işleri yok.

Aziz Yıldırım’ın açıklamaları şöyle:

“EMEKLİ OLDUM

Kongre bittikten sonra Fenerbahçe ile olan ilgimi kestim. Beni asla yalnız bırakmıyorsun. Emekliyim. Hayatımın geri kalanını daha memnun yaşamak istiyorum.

“FENERBAHÇE’NİN DURUMU İYİ DEĞİL”

Ben açıklama yaptıysam neden yaptı… Ben yapmadıysam ‘Fenerbahçe’yim’ diyen adam neden konuşmuyor? Ali Bey’i seçen kongre üyeleri orada değil. 16 bin kişi oy kullandı. Sen seçtin. Daha uygun olsun diye Fenerbahçe’yi seçtiniz! 5 yıldır verilen sözler nerede? Kongre üyeleri neredesiniz? Önder bağırıyor, ‘Aday ben kongre yapacağım’ diyor. Biriniz çıkamaz mı? Fenerbahçe’nin durumu iyi değil.

“FENERBAHÇELİLERİN BUGÜNÜ YOK”

Fenerbahçe Yönetimi 5 yıldır çok zayıf, gücü yok! Ali Bey’in şahsında bu iş yürümez. 20 yılda benim yönetimimde çok güçlü insanlar vardı. Maddi, manevi ve bana fikir veriyor. Benim dışımda mesaj gönderip kavga edecek insanlar vardı. Bu insanlar bugün Fenerbahçe’de yok. Bu yüzden kongreyi aradım. Semim değil, güvenoyu isteyin.

“FENERBAHÇE KONGRE YAPAR, BU GÖRÜNÜYOR”

Pendik’e yenildik ve kupadan elendiğimizde kongre çağrısı yapıldı. Kongre kararı aldık ve yaptık! Aday çıkmadı, yine yalnız kaldım ve devam ettim. Ben bunu 1999’da yaptım. Yönetim değiştirdik ve güçlü yönetimle devam ettik. 2006’da Denizli’de kaybettik, yeni bir yönetim kurduk. Ali Bey de yönetime girdi. Güven oyu ile devam ettik. Metris’ten döndükten sonra yaptık. Onlardan korkmamalısın. Ali Bey güvenoyu alırsa yıl sonuna kadar herkes konuşmaktan çekinecek. Güven oyu almazsanız, herkes başarısızlık için ayağa kalkar. Muhtemelen Fenerbahçe kongreden önce kongre yapacak. Bu görünüyor.

“BU KONUDA YANLIŞ SÖYLEYEN KİMSE MAHKEMEYE GİDECEĞİM”

En çok pişman olduğum şey 612 milyon dolar borç bıraktığımız sözleri! O zamanlar dolar ve euro borcumuz bu kadar değildi… Bundan sonra kim yanlış konuşursa mahkemeye vereceğim. Dürüst, erdemli, ahlaklı olsunlar! Size neyin yanlış olduğunu söylemelerine izin verin. Topuk Yaylası, Fenerium, basketbol salonu… Basın bunları neden yazmıyor? Diyor, sen de 612 yazıyorsun. O kadar mal varlığı var. Stadyuma ne kadar para harcadık? Yaptık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu