Haber

Son dakika! Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, depremde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alındı.

İslahiye Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde meydana gelen depremlerde yıkılan binalarla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak hakkında tutuklama kararı verdi. Polis tarafından gözaltına alınan Kavak’ın işlemlerine adliyede devam ediliyor.

Ökkeş Kavak

NURDAĞI YENİDEN YAPILACAK

Depremin ardından Kahramanmaraş merkezli depremden en çok etkilenen bölgelerin ortasında yer alan Gaziantep’in Nurdağı ilçesi ile ilgili yeni bir karar alındı. Nurdağı’na atanan Şırnak Valisi Osman Alım, ilçenin yeniden imar edileceğini belirterek, “Yaşadığımız afet çok büyük. Bakanımızla Nurdağı ilçesinin kararını aldık. Çevre Bakanımızla birlikte. ve Şehircilik Murat Kurum. Mahalleyi kaldırıyoruz, tamamen yıkıyoruz yüzde yüz. Bir apartmandan 150 ceset. Çıkan bir binamız var. Yeniden yapılacak” dedi.

1280 KALICI KONUT BİTTİ

Öte yandan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde inşa edilen 1280 adet kesintili yaşam alanında son aşamaya gelindiğini bildirdi. Bakan Murat Kurum, sosyal medya hesabından Nurdağı ilçesinde yığma tuğla ile inşa edilen 1280 kesikli eve ilişkin paylaşımda bulundu. Kurum, “Kalıcı konutlarımızı tamamlamadan vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Konteynerlerden sonra prefabrik ve kerpiç evlerimiz de hazır” dedi. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu