Haber

Stefan Kuntz, “Skordan memnun değiliz”

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Müdürü Stefan Kuntz, “Biz skorla yetinmedik. Oyunda taktiksel bir anlayışımız vardı, beklentilerimiz vardı. Takım kendilerine anlattığımız taktiksel uygulamaları multidisipliner bir şekilde sahaya yansıttı.” biçim.”

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ikinci haftasında D Kümesi, Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda Hırvatistan’a 2-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından düzenlenen toplantıda konuşan Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Müdürü Stefan Kuntz, “Skorla yetinmedik. Oyuna yönelik taktik anlayışımızdan bir beklentimiz vardı. Takım kendilerine anlattığımız taktik uygulamalarını yansıttı. Sahada çok disiplinli bir şekilde oynadık.Böylece tecrübeli rakibi maçın başında 8-9 bariz hata yapmaya zorladık.Aynı zamanda bu hatalardan 3-4 tanesi önemliydi ama başaramadık. hedefi bul Rakibimiz kaleye ilk geldiğinde golü buldu. En büyük fark, topla buluştuğunuz anda ilk temasla ne yaptığınızdır” dedi.

Kuntz, aslında oyundan kopmadıklarını belirterek, “Oyunu zorladık, takımla bu seviyede baş edebileceğimizi gösterdik. Bu duyguyu sonraki süreçlere de yansıtmamız gerekiyor. Bunun içinde futbol oynamamız gerekiyor.” İleriye dönük bir atmosfer. Oyuncularımızın yanında olmazsak nelere çalışmaları gerektiğini tek tek konuştuk. Haziran’da “Kampımız uzun olacak.

Arda Güler’in oyuna girmesiyle ilgili bir soruyu yanıtlayan Kuntz, “Hakan Çalhanoğlu bugün belli ki 6 numarada oynadı. Arda o mevkide ille de değişebilecek bir oyuncu değildi. Ama bu kadar olsa da bizde yoktu. Arda’yı oraya koyma fırsatı.”

Hakemler hakkında konuşmak istemediğini de sözlerine ekleyen Kuntz, “Genel olarak hakemler hakkında konuşmuyorum. Girdiğimiz pozisyonlardan gol atsaydık bugün bunları düşünmemize gerek kalmazdı. Hakeme soru kolaydı.Kendi aktif olduğum süreden beri anlamadığım bir konu vardı.Devam eden hücum atağımızı ceza sahasına soktuk. “Hareket etmemize rağmen neden oyunu bitirdiler diye sordum. Muhtemelen biz gol atacaktık, 2-1 olacaktı, o zaman bitirebilirdi” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu