Haber

Torbalı Belediyesi 16. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda yerini aldı

Torbalı Belediyesi, bu yıl 16’ncısı düzenlenen ve her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren TTI İzmir ‘Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi’nde yerini aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi mülkiyetinde, TÜRSAB’ın desteğiyle, İZFAŞ ve TÜRSAB’ın katılımıyla 8-10 Aralık tarihlerinde düzenlenen 16. TTI İzmir Uluslararası Turizm Fuarı Fuarcılık dün kapılarını açtı. 16 ülkeden 210’dan fazla katılımcıyı ve dünyanın dört bir yanından gelen turizm profesyonellerini ve ziyaretçileri ağırlayan Fair İzmir’de Torbalı Belediyesi de yerini aldı. Torbalı standında “Milletin Tarlasından Millet Sofrasına” projesi kapsamında kendi tarlalarında yetiştirilen ve vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılan nohut, bulgur, un, zeytinyağı ve reçel gibi ürünler tanıtılıyor. Metropolis ve Torbalı Belediyesi tarafından başlatılan yaklaşık 5000 yıllık bir geçmişe sahip. Fuarın kapılarını ziyaretçilerine açmasının ardından Torbalı Belediyesi Bando Takımı ve Belediye Halk Oyunları Öğretmeni Sedat Buldan’ın sergilediği gösteri, fuara gelen vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

TEKİN: “STANDIMIZA HERKESİ HOŞGELDİNİZ”

Yoğun ilgi gören Torbalı Belediyesi standını Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Mızraklar, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve çok sayıda vatandaş ziyaret etti. Standa gelen konukları bizzat ağırlayan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, herkesi standa beklediklerini belirtti. Torbalı’yı her türlü platformda tanıtacaklarını belirten Belediye Başkanı Mithat Tekin, “16. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Torbalı Belediyesi olarak Küçük Menderes Havzası’nın metropole açılan yüzü olan ilçemiz Torbalı’nın kültür, tarih ve turizm potansiyelini tanıtmak için İzmir Caddesi A Salonu’nda yerimizi aldık. Bu tür organizasyonlarla ilçemizin kültür ve ürünlerini tanıtarak Torbalı’yı her anlamda en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Fuara gelen tüm misafirlerimizi standımıza bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu