Ekonomi

ABD Meclis Komitesi, FTX kurucusunun ifade vermesi gerektiğini söyledi

Investing.com – ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Lideri Maxine Waters, iflas etmiş FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in önümüzdeki hafta yapılacak duruşmada bir açıklama yapması gerekeceğini söyledi.

Maxine Waters, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Fried’a 13 Aralık’ta yapılacak duruşmaya katılmanın zorunlu olduğunu hatırlatarak, paylaşılacak başka bilgileriniz varsa diğer duruşmalarda sunabileceğinizi söyledi.

Bankman-Fried, ifade için müsait olmayabileceğini söyledi.

bankacı-kızarmış , FTX’in çökmesine neden olan olayları öğrenmeye devam ettiği ve araştırması bittikten sonra komiteyle konuşabileceği şeklindeki son paylaşımında keyfi bir yaklaşım benimsemişti. Ancak Komite’nin bu yaklaşıma yanıtı sert oldu.

Waters, yanıtının devamında Fried’a şirketteki konumunu hatırlattı ve son dönemde basına verdiği açıklamaların, komite önünde açıklama yapacak kadar bilgi sahibi olduğunu gösterdiğini söyledi.

Sam Bankman-Fried, FTX’in sürat koşusu çöküş Post-piyasa kaosa sürüklendikten ve yatırımcılar milyarlarca dolar zarar gördükten sonra CEO olarak görevinden alındı. Fried, son ifadelerinde dolandırıcılık faaliyetine bulaşmadığını iddia ederken, yaşananlardan dolayı üzgün olduğunu dile getirdi.

Bu son gelişmeye dayanarak, FTX’in eski CEO’sunun önümüzdeki hafta ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verdiğini görebiliriz.

Gensler, Temsilciler Meclisi’ni FTX duruşması öncesinde bilgilendirecek

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Demokratlar, Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) Lideri, FTX iflasına ilişkin gelecek hafta yapılacak duruşma öncesinde Gary Genslerdan bilgi alacak

The Block’un haberine göre Gensler, komitenin Demokrat üyeleri hakkında özel bir brifing yapacak. Ayrıca CFTC’den üst düzey bir yetkili komite için bir brifing düzenleyecek. Ayrıca geçen hafta CFTC Lideri Rostin Benham, ABD Senatosu Tarım Komitesine FTX ve olası kripto mevzuatı hakkında söz verdi.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu