Haber

AK Parti’li Çakır: “Felaketin ardından hemen devlet mekanizması devreye girdi”

AK Parti Erzincan Milletvekili Burhan Çakır, deprem felaketinin ardından devletin tüm imkanlarıyla anında devreye girdiğini belirtti.

Çakır, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Türkiye’nin son yüzyılın en büyük felaketlerinden biriyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin 11 ili doğrudan, 71 ili ise dolaylı olarak etkilediğini belirten Çakır, büyük felaketin ardından hemen devlet sisteminin devreye girerek tüm imkanlarıyla seferber olduğunu vurguladı.

Çakır, depremlerden etkilenen bölgelerde arama kurtarma çalışmalarının büyük bir hassasiyet ve özenle yürütüldüğünü, kurulan çadır ve konteyner kentlerle konut sorununun çözüldüğünü belirtti.

Çakır, afetin ekonomik, sosyolojik ve manevi boyutlarıyla ilgili de tedbirler alındığını belirterek, şunları kaydetti:

“Milletimiz bu güçlü süreçte her zaman olduğu gibi devletinin yanında yer aldı. Ülkemizin her noktasındaki vatandaşlarımız bölgeye yardım ulaştırmak için birbiriyle yarıştı. 11 ilde depremzede kardeşlerimizi karşılamaya hazırız.” Asrın afetinin ilk saatlerinden bu yana Erzincan tüm imkan ve unsurlarıyla hizmete açılmıştır.” Erzincan, depremzedeleri şehrimizde ağırlayacağımızdan kimsenin şüphe etmesin. fay sınırlarından uzak ve yatay bir mimaride kurulmuş, sadıktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu