Haber

Bartın’ın Genç İl Başkanı: Yusuf Aksoy

Bartın Zafer Partisi İl Başkanı olan 24 yaşındaki Yusuf Aksoy, Türkiye’nin en genç aktif il başkanı olarak gençlere örnek oluyor. Köylerini ziyaret eden kaymakamı örnek alarak genç yaşta siyasete adım atan Aksoy, eğitim ve siyasi hayatını birlikte yürütüyor.

2000 yılında Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Üçsaray köyünde üç çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelen Yusuf Aksoy, fırınlarda ekmek ustası olan babası emekli olana kadar İstanbul’da yaşadı. Küçük kardeşinin rahatsızlığı nedeniyle ailesiyle birlikte Bartın’a dönen ve köyünde yaşamaya başlayan Yusuf Aksoy, ilk ve orta öğrenimini Zafer Ortaokulu’nda, lise öğrenimini ise Köksal Toplan Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Çocukluğunda ailesinin memurlara olan saygısı ve sevgisi nedeniyle bürokrasi ve siyasete ilgi duyan Aksoy, köylerini ziyaret eden bir kaymakamı taklit ederek siyasete yöneldi. Üniversitede eğitimine devam eden Aksoy, çocukluğundan beri siyasi partileri yakından takip etmiş, adaletin, haklının ve mazlumun yanında yer almak için büyük çaba harcamıştır. Siyaseti yetkililere ulaşma aracı değil, ülkeyi güzelleştirme aracı olarak gören ve bu şekilde hareket etmeye çalışan Aksoy, samimi ve dürüst bir tavırla Zafer Partisi Bartın İl Başkanlığı sorumluluğunu üstlenmek için harekete geçti. politikalar. Aksoy, 6 ay önce yapılan seçimlerde tek listeyle il başkanı oldu. Yaklaşık 6 aydır bunu başarıyla yürüten Aksoy, 31 Mart Yerel Seçimleri nedeniyle Türkiye’nin en genç aktif il başkanı olarak çalışmalarına hız verdi. Devletini ve milletini çok seven Aksoy, güçlü bağ, samimi ve dürüst tutumlar, planlı ve sürdürülebilir eylem gibi ilkelerle yoluna devam etmekte, hem telaffuzu hem de tavrıyla gençlere örnek teşkil etmektedir.

Her yaştan insanı görünce şaşıran, devletine ve milletine olan tutkusuyla dikkat çeken Aksoy, gençlere yaptığı açıklamada, “Gençler olarak bizler gerçekten bu ülkenin geleceğiyiz. Sorumluluğumuz var. Hukuken vatandaşlık bağıyla, manevi olarak ise mensubiyet bağıyla bağlı olduğumuz devletimizin kalkınması ve ilerlemesi için çabalamaktır.” “Gördüğüm Türk Gençliği sanılanın aksine bu sorumluluğu büyük ölçüde benimsemiş. Yaşın değil bilginin değerli olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bu nedenle gençlerimizin üretkenliğinin ve yetkinliğinin büyük ölçüde ödüllendirildiğine ve ödüllendirileceğine inanıyorum. Biz gençler olarak gelecekten umutlu olmalıyız çünkü gelecek biziz” dedi. . – BARTIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu