Haber

Dokuz Eylül’den üniversite-sanayi işbirliğine katkı

İZMİR (İGFA) –Türkiye’nin saygın yükseköğretim kurumlarından biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), eğitim ve araştırma faaliyetlerinin yanı sıra üniversite-sanayi işbirliklerine verdiği değerle dikkat çekiyor.

DEÜ Daima Eğitim Merkezi (DESEM) bünyesinde istihdamı artırmak ve nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla mesleki eğitim programları oluşturan DEÜ, sanayici ile üniversiteyi buluşturan etkinliklerinin ilkini Kemalpaşa’da gerçekleştirdi.

Kemalpaşa Ramada Otel’de istihdam ve eğitime yönelik projelerin tanıtıldığı toplantıya; Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, DEÜ Rektör YardımcılarıProf. Fatma Özel Demiralp, Prof. Dr. Esra Bukova Hoş ve Prof. Gümüş ve sanayiciler katıldı.

AR-GE VE İNOVASYONA ÖNEM VERİYORUZ

Projelerin tanıtıldığı etkinlikte konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. ülkemizin önemli kurumlarıyla imzaladığımız protokollerle iş birliğini önemli bir noktaya taşıyor.” DEPARK bünyesinde faaliyet gösteren firmaların projelerinden bahseden Prof.

VALİ SARI’DAN TEŞEKKÜR

Kemalpaşa Kaymakamı Musa Sarı, etkinlikte yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Küresel tüm dalgalanmalara rağmen Kemalpaşa ilçemiz hem ekonomi hem de sanayi açısından İzmir’in lokomotifi olma yolunda hızla ilerliyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizin saygın yükseköğretim kurumlarından Dokuz Eylül Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladık. Protokolü imzaladığımız günden bu yana bir takım girişimler hızla gerçekleşti. Bu noktada öncelikle DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’a teşekkür ederiz. Bugün DEÜ’nün değerli hocaları branş ve bizler için neler yapabileceklerinden bahsettiler ve değerli bilgiler verdiler. Kendilerine şahsım, ilçemiz ve sanayicilerimiz adına teşekkür ediyorum.”

Üniversite-sanayi iş birliğine her zaman önem verdiklerini kaydeden Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) İdare Meclisi Başkanı Erol Diren, programda yaptığı konuşmada, teknolojinin gelişmesiyle birlikte artan enerji ihtiyacına ve talebine dikkat çekti. Programın sonunda sektör temsilcilerinden gelen sorular DEÜ’den akademisyenler tarafından yanıtlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu