İş

Döşemealtı Belediyesi Kariyer Ofisi 183 kişiye istihdam sağladı

Döşemealtı Belediyesi’nin ilçedeki işsizlik oranını azaltmak için kurduğu Meslek Bürosu istihdama katkı sağlamaya devam ediyor. Yıl başından bu yana bölgede faaliyet gösteren işyerlerinde 183 kişinin istihdamını sağlayan Döşemealtı Belediyesi Meslek Bürosu, belediyenin sosyal medya sayfalarında günlük olarak iş ilanları yayınlıyor.

Nar Masa bünyesinde kurulan İş-Kur birimi, iş arayanlarla patronları buluşturmak amacıyla düzenlediği iş günleri ile onlarca kişinin iş bulmasına yardımcı oluyor. 1 Ocak 2023 prestijiyle Nar Masa İş-Kur ofisine başvuran 214 kadın ve 220 erkek olmak üzere toplam 434 kişi çalışmak istedikleri alanlara yönlendirildi. 434 kişiden 183’ü işe başlayıp çalışma hayatına atılırken, belediyenin internet ve sosyal medya sayfalarından yaptığı duyurulara başvuran onlarca kişi de iş buldu.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, Türkiye’nin içinde bulunduğu ağır ekonomik sorunlara değinerek şunları söyledi:

“Göreve gelir gelmez en büyük sorun olan işsizliğin önüne geçmek için Meslek Bürosu oluşturduk. Hem iş arayanlar hem de patronlar buraya başvuruyor. Ekiplerimiz firmaların insan kaynakları ile koordineli bir şekilde çalışarak istihdama katkı sağlıyor. personel ile patronu belediye çatısı altında buluşturarak günlük iş ilanları yayınlayarak duyurular yapıyor, bölgemizin kalkınması ve insanımızın iş hayatına katılımı için çalışıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu