Haber

Manisa Yunusemre’de damla sulama sezonu

MANİSA (İGFA) –Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, üretimin en değerli unsurlarından biri olan tarımsal sulamada yaşanan sıkıntıların giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Yunusemre ilçesine bağlı Maldan ve İlyasçılar Mahallelerinde vatandaşların talepleri doğrultusunda değerli bir çalışma daha gerçekleştirildi.

DSİ 2. Bölge Müdürlüğü tarafından hizmete açılan Maldan Göleti’ni devralan Manisa Büyükşehir Belediyesi, üreticilere su vermeye başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yılmaz Usta da Maldan Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla görüşmeye geldi. Maldan Mahalle Muhtarı Ramazan Şeker, İlyasçılar Mahalle Muhtarı Erdoğan Kartal ve mahalle halkına süreç hakkında bilgi veren Usta, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün liderliğinde tarımsal ve kırsal kalkınma projelerimizi kesintisiz sürdürüyoruz. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin talepleri doğrultusunda ilgili kurumların iş birliği ile bölgedeki tarımsal sulama hizmetini sağlayacağız. Birkaç gün önce bölüm teslim süreci gerçekleşti. Şimdi çok yeni. Verimli bir sulama sezonu geçirmenizi dilerim. Suyun kıymetini bilerek, komşu hakkına saygı duyarak, dayanışma içinde tarlalarınızı sulamanızı dilerim. İşiniz bol, kazancınız bereketli olsun. Hayırlı olsun” dedi. Yaklaşık 1200 dönüm arazinin damlama sulamasına imkan verecek çalışmadan memnun olduklarını belirten Maldan Mahalle Muhtarı Ramazan Şeker ve İlyasçılar Mahalle Muhtarı Erdoğan Kartal, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu