Yaşam

ESHOT’tan Cumhuriyetin 100. yılına özel gezici sergi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına “Geçmişten Günümüze ESHOT Mobil Sergisi” ile katkı sağladı. Önder Tunç Soyer’in ziyaretiyle açılan stantta, İzmir’de toplu taşıma hizmetinin tarihçesi ve gelişim süreçleri anlatılıyor.

Bu yıl 80’inci yılını kutlayan ESHOT Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet Bayramı’na özel olarak “Geçmişten Günümüze ESHOT Gezici Sergisi”ni hazırladı. Stand, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ziyaretiyle açıldı.
ESHOT’un bir Cumhuriyet kurumu olduğunu vurgulayan ve İzmirlilerin gönlünde ve anılarında çok değerli bir yere sahip olduğunu belirten Önder Soyer, taşınabilir standın şehrin her yerinde vatandaşlarla buluşacağını söyledi. ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, “Körüklü otobüsü müzeye dönüştürdük. Altı ayrı bölümde İzmir’in toplu ulaşım serüvenini tarihi belge ve materyaller ışığında anlatıyoruz. İnteraktif bir yapıda hazırlanan sergimiz şehrimizin en ücra köşelerine kadar giderek ziyaretçilere açılacak” dedi.

3 Kasım’a kadar Kültürpark’ta
Kültürpark Lozan Kapısı arkasında yer alan Geçmişten Günümüze Mobil ESHOT Standı, 3 Kasım Cuma gününe kadar ziyarete açık olacak. Ardından belirlenen plan dahilinde şehrin farklı noktalarında vatandaşlarla buluşacak. Standda; Toplamda altı bölüm bulunmaktadır: Zaman Tablosu, Sayılı ESHOT, Sorulu ESHOT, Çevre Dostu ESHOT, Zaman Çarkı ve Ekipman Gösterim Alanı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu