Haber

Lahey’de Filistin’e Destek Yürüyüşü Düzenlendi

Hollanda’nın idari başkenti Lahey’de binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Filistin’e destek yürüyüşünde İsrail’in Gazze saldırıları protesto edildi.

Yağmurlu havaya rağmen Lahey’deki Malieveld Meydanı’nda toplanan binlerce kişi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto ederek, Filistin’e desteklerini ve Gazze ile dayanışmalarını ifade etti.

Yürüyüş sırasında göstericiler sık ​​sık “Filistin’e Özgürlük”, “Nehirden denize kadar Filistin özgür olacak”, “Katil İsrail”, “Soykırımı durdurun” ve “Derhal ateşkes” gibi sloganlar attı.

-“Netanyahu Lahey’de yargılanmalı”

Yürüyüşe katılan Parlamento Küme Lideri ve Denk Partisi Milletvekili Stephan van Baarle, İsrail’in Filistinlileri katlettiğini belirterek, “(Binyamin) Netanyahu ve arkadaşları Lahey’de savaş suçlarından yargılanmalıdır” dedi. söz konusu.

Gazze ablukasının durdurulması ve ateşkes sağlanması gerektiğini belirten Van Baarle, “Hollanda halkı İsrail’i destekleyen hükümetin değil, Filistinlilerin yanındadır. Hollanda siyasetinde Filistin’i savunduğunuzda sizi sansürler. İfade özgürlüğünüzü kısıtlayın ve sizi terörist olarak etiketleyin, ancak Filistinliler eşit haklara sahip olana kadar durmayacağız.” “dedi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gösteri, yürüyüşün ardından sona erdi.

yerkoy-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu