Haber

Gamze Taşcıer’den Sağlık Bakanı Koca’ya: “Bugüne Kadar Kaç Suriyeli Bebeğe Aşı Yapıldı?”

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, 3 milyon 553 bin Suriyeli bebeğin aşılandığı açıklamasının yer aldığı SIHHAT projesi raporunun Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sayfasından kaldırıldığını belirterek; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Şu ana kadar kaç Suriyeli bebeğe aşı yapıldı? Suriyeli bebeklere kaç doz aşı yapıldı?” diye sordu.

CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Suriyeli bebeklere yapılan aşıya yanıt vermesini isteyen TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu. Taşcıer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Geçici sığınmacılar için uygulanan SIHHAT projesi raporunda 2016-2020 ortasında 3 milyon 553 bin Suriyeli bebeğin aşılandığının belirtildiğine dikkat çekti ve raporun ardından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu sayfasından kaldırıldı. gündeme geldi.

“BU RAKAM 3 MİLYON 553 BİN AYRI BEBEĞİ, 3 MİLYON 553 BİN DOZ BEBEĞİN ÜZERİNDEKİ BEBEĞİ ALDATIYOR MU?”

SIHHAT projesi kapsamında aşılanan Suriyeli bebeklere ilişkin Avrupa Birliği raporuna ulaşılamadığını belirten Taşcıer, “Raporda 2016-2016 yılları arasında proje kapsamında 3 milyon 553 bin Suriyeli bebeğin aşılandığına dair açıklama vardı. ve 2020. Bu sayı 3 milyon 553 bin ayrı bebek mi yoksa bu “3 milyon 553 bin doz aşının bebeklere yapıldığını mı gösteriyor belli değil. Sağlık Bakanlığı’nın bu konuya açıklık getirmesi beklenirken raporun kapanması soru işaretlerini daha da artırıyor” dedi.

Taşcıer, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya, “Şu ana kadar kaç Suriyeli bebeğe aşı yapıldı, bebekler hangi aşılardan ve kaç doz aşı oldu? Geçici sığınmacılar için uygulanan SIHHAT projesi raporundaki ifadeler geldikten sonra rapor neden kaldırıldı” diye sordu. gündeme?” soruları yöneltti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu