Teknoloji

Microsoft, Xbox Series X ve Series S’in yeni rekorunu kutluyor

Circana İcra Direktörü ve Video Oyun Endüstrisi Analisti Mat PiscatellaXbox Series X|S’in piyasaya sürüldüğü Kasım 2020’den bu yana en yüksek satış hacminin Aralık 2023’te gerçekleştiğini duyurdu. Şirket daha önce Aralık 2021’de iki oyun konsolunun bir ayda en yüksek satışını elde etmişti.

Oyun konsolu satışları genellikle Aralık ayında en yüksek seviyesine ulaşıyor; birçok kişi her yıl bu konsolları kendileri için ya da çocuklarına, ailelerine ve arkadaşlarına hediye olarak satın alıyor. Xbox Series X|S’in geçen ay yüksek rakamlarda satılmasının ana nedenlerinden biri de bu. Buna ek olarak, Microsoft geçen yıl cihazlar için bir dizi oyun yayınladı ve birçok perakendeci geçen ay konsollarda büyük indirimler yaparak konsol satın alma konusunda tereddüt eden kişileri bile ikna etti.

Microsoft, geçtiğimiz ay Xbox Series X|S için satış rekoru kırmayı başarsa da oyun konsolu, satış rakamları tablosunda üçüncü sırada yer almayı sürdürüyor. Sony PlayStation 5 ve Nintendo Switch sırasıyla birinci ve ikinci sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu