Haber

Nostalji Tramvayı bakım nedeniyle hizmet veremeyecek

Antalya Büyükşehir Belediyesi Nostalji Tramvayı bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle 21 Ocak itibarıyla hizmet dışı kalacak. Yapılacak çalışmayla Cumhuriyet Meydanı’ndaki tramvay sınırına tek kota getirilerek engelli bireylerin ulaşımı kolaylaştırılacak. Çalışma süresi boyunca Zerdeçal-Müze arasında iki adet elektrikli otobüs yolcu taşıyacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Nostalji Tramvay Hattı’nda bakım ve onarım çalışmalarına başlıyor. 21 Ocak Pazar gününden itibaren başlayacak çalışmalar kapsamında Saat Kulesi-Cumhuriyet Meydanı-Selekler Kavşağı ile Cumhuriyet Caddesi önündeki Nostalji Tramvayı üzerindeki alanlardaki kaldırımlar arasındaki kot farkı düzeltilecek. Ayrıca Cumhuriyet Caddesi Selekler güzergahının güney tarafındaki mevcut kaldırımlarda da yenileme çalışmaları yapılacak. Nostalji Tramvayı çalışmalar süresince geçici olarak hizmet veremeyecek.

 

CUMHURİYET MEYDANI TEK KAT OLACAK

Antalya Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Daire Başkanı Serkan Temuçin, nostaljik tramvay hattının Cumhuriyet Meydanı’nın ortasından geçmesi nedeniyle engelli bireylerin meydana ulaşımda zorluk yaşadıklarını söyledi. Serkan Temuçin, nostaljik tramvay hattındaki çalışmaları çok hızlı bir şekilde yürüteceklerini belirterek, “Cumhuriyet Meydanı tek kotaya getirilerek engelli bireylerin konforlu ulaşımı sağlanacak. “Çalışmalar sırasında vatandaşların mağdur olmaması adına 2 adet elektrikli otobüsümüz tramvay hattına paralel ring seferleri düzenleyecek” dedi.

 

RING SEYAHATLERİ İKİ ELEKTRİKLİ OTOBÜS İLE DÜZENLENECEK

Bu çalışmayı gerçekleştirirken çevre düzenlemesini de yapacaklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Teknik İşler Daire Başkanı Temuçin, “Eski kaldırımların tamamını yenileyerek Cumhuriyet Meydanı’nı güzelleştireceğiz. Atamızın Antalya’ya geliş tarihi olan 6 Mart’a kadar Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız çalışmayı tamamlayacağız. “Projenin yaklaşık maliyeti 30 milyon TL” dedi.

Nostalji tramvay sınırında (Zerdalığı ile Müze arası) iki elektrikli otobüs, tramvay saatlerinde normal güzergahta birbirini çalarak yolcu taşımaya devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu