Haber

Sakarya’da Yetişkinler Karın Keyfini Çıkardı

Sakarya’nın o mahallesinde kar kalınlığı 45 santimetreye ulaştı

Bu kez karın tadını çocuklar değil yetişkinler çıkardı

Kartopu savaşı yaparak eğlendiler

SAKARYA – Sakarya’nın Hendek ilçesinde 1.725 metre rakımlı Dikmen Yaylası’nda kar kalınlığı yer yer 45 santimetreye ulaştı. Kartpostal görüntülerinin ortaya çıktığı bölgede çocuklar değil yetişkinler kartopu savaşı yaparak karın keyfini çıkardı.

Sakarya’nın yüksek kesimlerinde kar yağışı zaman zaman etkisini sürdürmeye devam ediyor. Hendek ilçesine bağlı Dikmen Mahallesi’nde 900 metre yükseklikte ve Dikmen Yaylası’nda 1.725 metre yükseklikte yağmur devam ediyor. Beyazlarla kaplanan bölgede kartpostalları andıran manzaralar da ortaya çıkıyor. Kar kalınlığı mahalle merkezinde 25 santimetreye ulaşırken, yaylada yer yer 45 santimetreye kadar çıktı. Beyaz örtüyle kaplı alan bu kez çocukların yerine kartopu savaşı yaparak eğlenen yetişkinlerin beğenisini kazandı.

“Kar beni çocukluğuma götürüyor”

Kar yağışıyla birlikte çocukluğuna döndüğünü belirten Leyla Kazın, “Burası benim köyüm ve buraya kar yağışını görmeye geldim. İstanbul’da kar göremiyoruz, görsek bile hemen eriyor. Geldim gördüm” dedi. kar, kar berekettir, eğlencedir, beni çocukluğuma geri getirir.” söz konusu.

“Geçmişte kar kalınlığı 2 metreye kadar ulaşabiliyordu”

Kerem isimli vatandaş ise, “İklim değişikliğinden dolayı bölgemizde eskisi kadar kar yağmıyor. Kışlar yaza dönmeye başladı. Eskiden 2 metreye kadar kar yağardı. Kar hem temizliktir, hem temizliktir, Bizim için eğlence ve mutluluk.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu