Haber

Ünlü iş insanı Avni Ongurlar İstanbul’a 3 okul bağışladı! Öğrencilere iş garantisi verilecek.

İstanbul Valisi Davut Gül, eğitimde bin hayırseverin desteğiyle “Aziz İstanbul’a Bin İyilik” projesini başlattı. Proje kapsamında hayırseverlerin desteğiyle kent genelinde 1000 okul yapılacak. Ünlü tatlıcı Hafız Mustafa 1864’ün sahibi Avni Ongurlar da projeye destek verenler arasında yer alıyor. Ongurlar, Kağıthane’de meslek lisesi, ilkokul ve anaokulu binaları yapacak.

PROTOKOL İMZALANDI

İstanbul Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hafızlar Beşin İç ve Dış Ticaret A.Ş. Kağıthane Belediyesi’nin ortasında ise okul binası protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Hafızlar Besin, Kağıthane’nin Merkez İlçesi’ne 40 derslikli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlkokul Binası, Anaokulu ve eklerini yapacak. Yapılacak okulun adı “Hafız Mustafa 1864 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Hacı Avni Ongurlar İlkokulu” olacak.

“DEVLETİMİZ BİZİ TEŞVİK ETTİRDİ”

Okul bağışıyla ilgili Haberler.com’a konuşan iş insanı Avni Ongunlar, bu tür çalışmalara vesile olduğu için Vali Gül’e teşekkür etti. Gül, “Valimiz bizi cesaretlendirdi. Allah razı olsun. Diğer iş adamlarına da örnek olmasını temenni ediyorum. Ülkemizde onbinlerce okul yapmamız gerekiyor. Sanat okullarına ağırlık vermemiz gerekiyor.” söz konusu.

“FABRİKAMIZIN KAPILARINI OKULUMUZA AÇACAĞIZ”

Sektöre eleman yetiştirmek istediklerini söyleyen Ongunlar, “Yapacağımız lisede istihdam garantili baklava, pastacılık ve lokum okulları kurmak istiyoruz. 1600 çalışanımız var. Fabrikamız Kağıthane’de çok yakın. Okulun yapılacağı yere.Fabrikamızın kapılarını okulumuza açacağız.Uygulamalı eğitimler vererek öğrencilerimizi sektörle tanıştıracağız.Böylece sektördeki personel açığını kapatmak istiyoruz.İnşallah 2025 yılında bu okulları teslim edeceğiz.” terimleri kullandı.

haber-muratli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu