Teknoloji

YouTube Music’e Canlı Şarkı Sözleri Geliyor

Milyonlarca kullanıcısı olan dünyanın en büyük müzik platformlarından biri olan YouTube Music, uygulamaya getirdiği yeniliklerle kullanıcı deneyimini pürüzsüzleştirmeye çalışıyor. Bunlardan biri de müziğin sözleriyle ilgili özelliklerdi.

Şimdi ise neden bu kadar geç kaldığı bilinmeyen Android kullanıcılarını sevindirecek bir özelliğin yolda olduğu görüldü. Edinilen bilgilere göre YouTube Music, kullanıcılara müziğin sözlerini gerçek zamanlı olarak görüntülemenizi sağlayan bir özellik sunmaya başladı.

Artık müziğin sözlerini canlı olarak takip edebilirsiniz.

Öncelikle zaten pratikte olan müzik sözlerinden farkını açıklayalım. Kullanıcılar şu anda YouTube Music’te sözleri görüntülüyor. durgun bir şekilde görür. Yani müzikle senkronize bir şekilde takip edilemez. Bunu yeni canlı sözler ve müzikte söylenen yerler ile ekranı aşağı kaydırarak yapmak mümkün olacak. kalıncagörüntülenecektir.

Reddit kullanıcısı “Joe4913″ün ekran görüntülerine baktığımızda, özelliğin Spotify gibi rakip platformlarda gördüklerimize benzer olduğunu söyleyebiliriz.

Android kullanıcıları için çıkış yapmaya başlayan canlı müzik sözleri şu an için çok yaygın değil. Ancak yakın zamanda herkesin başına geleceğini söylemek mümkün. Bu saldırı, MusixMatch ile ortaklık kuran YouTube Music’in Ekim ayında yaptığı açıklamada gelecekte müzik konusunda daha fazla saldırı yapılacağının sinyalini vermesinin ardından geldi.

evciler-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu