Haber

Mehmet Metiner, Erdoğan’sız AK Parti’yi yazdı

AKP eski Milletvekili Mehmet Metiner, iktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak’taki köşesinde “Reisin rüzgarı tarlada…” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Metiner, “Seçimin merak uyandıran adı Reis’in ta kendisi. Erdoğan’sız bir AK Parti’nin gerçekten hiçbir gücü yoktur” dedi.

Yazının ilgili bölümleri şöyle:

“Cuma günü Adıyaman’daydım. Gün boyu doğup büyüdüğüm Kahta’daydım. Bu son gelişme, unutmuşum. Günlük görüşmelerim oldu. Hemşerilerimin eski temsilcileri ve ağabeyleri olarak röportajlar yaptım. Çarşıyı dolaştım. Akşam Seçim Uyum Merkezinde binlerce kişiyle konuştum. Erdoğan’ın liderliğinin Türkiye için anlamını anlattım. Ellerini sıkmak, kalplerine dokunmak çok keyifli. Reis denilince akan sular durur. Kırgınlıklar ve kırgınlıklar bir kenara itilir. Her şey Reis için yapılıyor.

Seçimin sürükleyici ismi Reis’in ta kendisidir. Erdoğan’sız bir AK Parti’nin gerçekten hiçbir gücü yoktur. Partideyken güç ve prestije sahip olanların, milletin iyiliğini bildiklerinde nasıl hayal kırıklığına uğradıkları ve kendi yollarından saptıkları ortadadır. Bugün giden o ünlü-şanlı isimlerin hiçbiri tek başına seçimlere girmeye gönül bile gösteremiyor. Sığındıkları CHP sayesinde siyasi güç toplamaya çalışıyorlar. Onun için bu gerçek ortadayken kimse kendini zorlamasın.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu