Haber

Boşanma aşamasında olduğu eşini öldüren kişi ile annesinin yargılanmasına devam edildi

Samsun’un Kavak ilçesinde, boşanma aşamasında olduğu eşini bıçaklayarak öldüren sanık ile annesi, ikinci kez hakim karşısına çıktı.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Baki K. ve annesi Zahide K. ile taraf avukatları katıldı.

Mahkeme heyeti, sanık Baki K. ile maktul Gülbahar K’nın çocukları G.K, E.K. ve U.E.K’nın şahit olarak tabirlerine başvurdu.

Çocuklardan G.K, “Babaannem kapıyı çaldı, ‘Baki yanımda yok.’ dedi. Annem kapıyı açınca da babam kapıya vurarak içeri girdi. Babam, babaannemden aldığı gazeteye sarılı bıçakla annemi öldürdü.” dedi.

“Canavarca hisle, tasarlayarak kasten öldürme” kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası istemiyle yargılanan sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 29 Aralık’a erteledi.

Kavak ilçesinde 1 Şubat’ta, bir aylık uzaklaştırma kararının bitmesinin akabinde annesi Zahide K. ile Kovid-19 nedeniyle karantinada bulunan eşinin meskenine giden ve çocuklarını görmek istediğini söyleyen Baki K. tartışıp darbettiği Gülbahar K’yı bıçaklamış, ağır yaralanan 3 çocuk annesi bayan hastaneye götürülürken hayatını yitirmişti. Gözaltına alınan Baki K. ve annesi Zahide K. tutuklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu